temel seo çalışmalrı

Temel SEO Stratejileri

SEO Nedir? Sitenizin SEO çalışması için etkili ve basit üç yöntem.

Web siteniz arama motoru sonuçlarında görünmüyor ise doğru bilgilendirme yazısındasınız, arama motoru sonuçları Google “SEO” olarak adlandırdığı belirli bir algoritma kurallarına göre sıralanır ve bu kurallar devamlı olarak güncellenir. Peki SEO nedir?

“SEO” teriminin açılımı olan “Search Engine Optimization” nun Türkçesi ise Arama Motoru Optimizasyonudur. Sitemizde yapacağımız SEO çalışması sayesinde arama motoru sonuçlarında siteniz görünür olur. Ve muadil sitelerle rekabet edecek pozisyona sahip olursunuz. SEO çalışmanızı yapacak olan birçok profesyonel firma olmasına rağmen eğer bu iş için ayıracak bütçeniz yoksa, size anlatacağım basit ama etkili yöntemlerle SEO çalışmanızın temelini oluştura bilirsiniz. Peki bu yöntemler nedir;

  • Web sitenize yükleyeceğiniz görsellerin ismini bilinçli bir şekilde koyun böylece Google görsel sonuçlarında görünür olursunuz.
  • Web sitenize yükleyeceğiniz bloglar, özgün olmalı ve doğru şekilde etiketlenmeli.
  • Web sitenizin teması mobil dostu olmalı, böylece Google algoritması tarafından öne çıkarılır ayrıca kullanıcı memnuniyeti artar.

Unutmayın ki “SEO” çalışması belirli bir sürece yayılması gereken bir çalışmadır, istediğiniz sonuçları alabilmeniz için sabırlı ve istikrarlı bir çalışma yapmanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir