İşletmenizi Çevikleştirin

Gelişen teknoloji ile beraber insan hayatı da en az arabaları kadar hızlandı, örneğin eskiden günler hatta haftalar içinde giden mektuplar bugün e-postalar ile saniyeler içinde hedefine ulaşmaktadır. Bu değişim sürecinde ise işletmelerin yönetim mekanizmaları  çeşitli adaptasyonlar geçirmek mecburiyetindedirler, artık haftalık uzun toplantılar yerine, günlük kısa döngüler yapmak daha mantıklıdır çünkü;

Haftalık uzun toplantılar, her ne kadar işletmenize kurumsal bir hava katsa da ciddi sistemsel sorunlar doğura bilmektedir. Bu sorunları incelemek gerekirse;

  • Uzun toplantılar personeliniz için haftalık sıkıcı bir iş yükü haline gelebilir ve durumda kesinlikle verimli sonuçlar elde edemezsiniz.
  • Haftalık toplantılar hızlı karar alma mekanizmasını ciddi bir şekilde zedeler, çünkü örneğin hafta başında oluşan bir durumun istişaresi haftalık toplantıyı Cuma günü varsayarsak dört gün sonraya kalır ve erken müdahale şansımızı kaybederiz.
  • Haftalık toplantılardaki oluşacak olan gündem yoğunluğu sebebiyle önemli konulara yeterince önem verilmeye bilir.

Haftalık uzun, toplantıların yerine yapabileceğimiz günlük kısa döngülerin getirdiği avantajlar;

  • Personelinizle gün içinde günlük hedefleri ve dünün kısa bir değerlendirmesini yapıp anlık olarak akışı takip edebilirsiniz.
  • Kurumunuzdaki bürokratik engelleri azaltıp, işletmenizi çevikleştire bilirsiniz. Ve bu kazanım rakip firmaların önüne geçmenizi sağlar.
  • İşletmenizde oluşan her türlü olağan dışı durumdan hızlı bir şekilde haberdar olarak, karar alma mekanizmanızı hızlı bir şekilde devreye soka bilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir